Prokuratura sprawdzi prawidłowość budowy przy ul. Szymanowskiego w Szczecinie

Prokuratura sprawdzi prawidłowość budowy przy ul. Szymanowskiego w Szczecinie

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie zdecydowała się podjąć działania dotyczące kontrowersji wokół planowanej inwestycji na ulicy Szymanowskiego w Szczecinie. Trwa śledztwo na temat dwupiętrowego budynku mającego powstać tuż obok Jasnych Błoni, którego deweloper ma zamiar wybudować zaledwie 8 metrów od istniejącego bloku mieszkalnego. Zgoda na budowę została wcześniej udzielona przez prezydenta i wojewodę, a teraz trafiła na biurko prokuratorów.

Jeszcze rok temu, teren przy ulicy Szymanowskiego był pełen życia, jednak jego charakter szybko zmienił się, kiedy ziemia została przekształcona w plac budowy. Drzewa na działce zostały usunięte, a całość została ogrodzona.

Obecnie, ziemia jest własnością prywatnego inwestora. Deweloper otrzymał od miasta pozwolenie na rozpoczęcie budowy, które potem otrzymało błogosławieństwo od strony wojewody. Teraz jednak prawidłowość całego procesu jest poddawana analizie przez prokuraturę.

Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie powiedział, że prowadzone są działania administracyjne mające na celu weryfikację stanu prawnego planowanej inwestycji.

Całość rozpoczęła się dzięki interwencji prawnika Igora Podeszwika, który skierował sprawę do Prokuratora Generalnego.