Program "Zielone Przedogródki Szczecina" oferuje wspólnotom mieszkaniowym dofinansowanie na inwestycje

Program "Zielone Przedogródki Szczecina" oferuje wspólnotom mieszkaniowym dofinansowanie na inwestycje

Rok 2024, Szczecin. Wszystkie wspólnoty mieszkaniowe, które posiadają uprawnienia do korzystania z miejskich terenów przyległych do ich budynków, mają teraz szansę na otrzymanie dofinansowania na prace związane z zagospodarowaniem tych miejsc. Dofinansowanie to pokrywa 75% kosztów wszelkich działań podjętych w ramach programu Zielone Przedogródki Szczecina.

Wsparcie finansowe jest dostępne dla tych wspólnot mieszkaniowych, które zawarły umowę na korzystanie z miejskiego terenu w pobliżu ich nieruchomości. Wspólnoty te mogą skorzystać z dofinansowania na różnego rodzaju projekty, w tym nowe nasadzenia, tworzenie żywopłotów, trawników lub renowację istniejących obszarów zielonych – poinformował rzecznik prasowy ds. mieszkalnictwa miasta Szczecin, Tomasz Klek.

Program ten pokryje aż 75% kosztów tego typu projektów realizowanych przez wspólnoty mieszkaniowe. W roku poprzedzającym 2024, dzięki temu programowi, udało się zagospodarować trzy miejskie przedogródki, znajdujące się przy ulicach: B. Śmiałego 18, B. Śmiałego 22 oraz Pięknej 1. Jest to już dziewiąta edycja tego popularnego programu, który w sumie dofinansował ponad 70 inicjatyw o łącznej wartości około 5 milionów złotych.

Przykłady udanego zagospodarowania przestrzeni zielonych w ramach programu Zielone Przedogródki Szczecina można zobaczyć m.in. przy ulicach: al. Jana Pawła II, Bolesława Śmiałego, Monte Cassino, Śląskiej, Piastów, Wielkopolskiej – dodaje Klek.

Budżet przeznaczony na dziesiątą edycję programu Zielone Przedogródki Szczecina wynosi około 465 tysięcy złotych. Termin składania wniosków upływa 1 marca, a zarządzaniem programem zajmuje się Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie.