Opera na Zamku w Szczecinie zapowiada inaugurację Roku dedykowanego Jerzemu Nieżychowskiemu

Opera na Zamku w Szczecinie zapowiada inaugurację Roku dedykowanego Jerzemu Nieżychowskiemu

Szczecin przygotowuje się na świętowanie Roku 2024, które będzie zaszczytem dla Jacka Nieżychowskiego. To właśnie on jest twórcą i pierwszym dyrektorem Operetki Szczecińskiej, instytucji która dała początek dzisiejszej Operze Na Zamku. Twórca ten był znany ze swojej niezłomnej postawy – nie poddawał się naciskom władzy i zawsze znajdował sposób na powrót po razie przeciwności, co przypomina słynne powiedzenie o wracaniu oknem, kiedy drzwi są zamknięte.

Jego życie, dokonania oraz pasja do muzyki zostały zaprezentowane podczas spotkania organizatorów tego wydarzenia, współorganizatorów a także bliskich krewnych Jacka Nieżychowskiego. Wszystko to zbiegło się z datą, która mogłaby być jego setnymi urodzinami – 29 stycznia.

Inauguracja Roku Jacka Nieżychowskiego w Operze Na Zamku rozpocznie się już 27 stycznia – w sobotę. To będzie wyjątkowy wieczór, pełen muzycznych emocji podczas premierowego koncertu „Nieżychowski”, który rozpocznie się o godzinie 19:00. Prowadzenie tego wydarzenia powierzone zostało Arturowi Andrusowi.