Problemy z komunikacją miejską w Szczecinie: braki kadrowe powodują odwołanie kursów

Problemy z komunikacją miejską w Szczecinie: braki kadrowe powodują odwołanie kursów

Zgodnie z danymi opublikowanymi na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, miejski system transportowy boryka się z trudnościami. W czwartek do codziennego planu kursowania nie doszło aż 80 kursów, w tym 40 przypisanych do linii tramwajowych. Niestety, głównym powodem takiej sytuacji są kwestie kadrowe.

Sytuacja znacznie utrudnia podróż mieszkańcom miasta korzystającym z komunikacji miejskiej, zwłaszcza na liniach tramwajowych numer 7, 11 i 12. Łącznie tego dnia odwołano aż 81 zaplanowanych przejazdów, w tym połowę na wymienionych wyżej liniach tramwajowych.

Od soboty, 16 września, weszła również w życie nowa siatka rozkładów jazdy szczecińskiej komunikacji miejskiej. Po zmianach na ulice miasta wyjeżdża mniej pojazdów. Najbardziej dotknęło to pasażerów korzystających z linii nr 8 (Gumieńce-Turkusowa), która była jednym z głównych środków transportu dla mieszkańców Gumieniec chcących dostać się na Prawobrzeże bez konieczności przesiadki.

Linia numer 8 nie kursuje już w weekendy, a podczas dni powszednich tramwaje tej linii pojawiają się na trasie jedynie w godzinach szczytu. Zmieniono jednak status linii numer 10, która teraz jest linią całodzienną i umożliwia podróż z Gumieniec do Placu Rodła. Pomimo nowych regulacji, ze względu na niedobór personelu, odwoływane są dodatkowo pojedyncze kursy w dni powszednie. Jak zapewniła Paulina Łątka, reprezentująca szczeciński magistrat, obecne problemy są tylko tymczasowe.