Prezes szczecińskiego przewoźnika tramwajowego wyraża przeprosiny za swoje niefortunne uwagi

Prezes szczecińskiego przewoźnika tramwajowego wyraża przeprosiny za swoje niefortunne uwagi

Krystian Wawrzyniak, prezes Tramwajów Szczecińskich, nalega, że nigdy nie miało być jego zamiarem obrażanie żadnego członka personelu spółki. Przekazał to osobiście do motorniczych w piątek, tłumacząc swoją wcześniejszą wypowiedź.

Nie zapomnijmy, że ten szef miejskiego przewoźnika tramwajowego w Szczecinie, Krystian Wawrzyniak, był surowy i bezpośredni, opisując sytuację w firmie ostatniego czwartku. Używał określeń takich jak „prości ludzie” i „specyficzna grupa”, odnosząc się do motorniczych.

Przed południem w piątek, redakcja otrzymała oficjalne oświadczenie, w którym prezes przepraszał za swoje komentarze. Prezes Tramwajów Szczecińskich podkreślił, że nie było jego zamiarem obrażać któregokolwiek z członków zespołu firmy.

W oświadczeniu przeczytaliśmy: „Pragnę z całego serca przeprosić za moje niewłaściwe słowa podczas Komisji ds. Gospodarki Komunalnej. W żadnym momencie nie chciałem dyskredytować żadnego z członków ekipy Tramwajów Szczecińskich. Jestem świadom, jak ważną i wymagającą rolę pełnią motorniczy. Rozumiem, że potrzebują konkretnych rozwiązań, które usprawnią ich sytuację zawodową. Mogłem przez moje nadmierne uproszczenia wywołać błędne przekonanie o lekceważeniu zarówno samych pracowników, jak i ich problemów”.