Europejski Dzień bez Samochodu: Darmowa komunikacja miejska i jazda rowerem w Szczecinie

Europejski Dzień bez Samochodu: Darmowa komunikacja miejska i jazda rowerem w Szczecinie

Dwudziestego drugiego września, na znak solidarności z obchodami Europejskiego Dnia bez Samochodu, mieszkańcy Szczecina będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Takie informacje podał Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. W ten wyjątkowy dzień, pasażerowie korzystający z autobusów i tramwajów nie będą musieli płacić za bilety. Urządzenia do kasowania biletów oraz biletomaty zostaną tymczasowo wyłączone.

Nie jest to jedyna niespodzianka dla mieszkańców miasta tego dnia. Osoby posiadające aktywne konto BikeS będą uprawnione do 60 minut darmowej jazdy rowerem. Oferta ta obejmuje zarówno użytkowników z wykupionym abonamentem, jak i bez niego. Możliwość skorzystania z bonusu będzie dostępna przez cały dzień.

Atrakcją będą również darmowe przejazdy pociągami regionalnymi. Osoby posiadające dowód rejestracyjny samochodu będą uprawnione do przewozu dwóch osób za darmo. Ten przywilej dotyczy nie tylko właścicieli pojazdów prywatnych, ale także służbowych i leasingowych.