Postęp prac na stacjach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

Postęp prac na stacjach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

Prace konstrukcyjne na kolejnych przystankach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej właśnie się rozpoczęły. Wykonawcy objęli teren budowy czterech przystanków: Niebuszewo, Drzetowo, Łasztownia i Trzebusz. Ich zadanie polega na zagospodarowaniu infrastruktury na tych stacjach.

Wśród prac do wykonania znajduje się między innymi rozebranie istniejących budynków, wzniesienie parkingów, dróg dojazdowych oraz chodników. Szczególnie dużo do zrobienia występuje na stacji Niebuszewo – tam koszt prac wyniesie 17 milionów złotych. Na Drzetowie planuje się wydatki rzędu 10 milionów złotych, na Trzebuszu 7,5 miliona złotych, a na Łasztowni ponad 4 miliony złotych.

Pierwsze nowo wybudowane przystanki Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej mają zostać uruchomione jeszcze w bieżącym roku. Celem tej inwestycji jest połączenie Szczecina z sąsiednimi miastami takimi jak Gryfino, Stargard, Goleniów oraz Police.

Niemniej jednak, prace nad inwestycją napotkały opóźnienia spowodowane pracami na sieci kolejowej. W związku z tym, pierwsze pociągi funkcjonujące w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej mają ruszyć dopiero w marcu przyszłego roku.