Zaginiony 75-latek odnaleziony dzięki pomocy psa tropiącego

Zaginiony 75-latek odnaleziony dzięki pomocy psa tropiącego

Szczecińscy funkcjonariusze policyjni odnaleźli starszego mężczyznę, który zaginął w środę. 75-letni senior opuścił dom, nie poinformowawszy swoich bliskich o planowanym kierunku swojego wyjścia. Mężczyzna wymaga stałej opieki, a w jego odnalezieniu istotną rolę odegrał pies patrolowo-tropiący.

W działania poszukiwawcze został zaangażowany starszy sierżant Patryk Binienda wraz ze swoim czworonożnym pomocnikiem. Funkcjonariusz otrzymał informację od rodziny zaginionego na temat możliwego miejsca, w którym mógł się on znajdować. Pies tropiący o imieniu „Kałam” został postawiony na trop dzięki przedmiotom należącym do zaginionego seniora. W efekcie czworonóg doprowadził swego przewodnika do okolic torowiska w pobliżu ulicy Tczewskiej – relacjonuje Gembala.

Od tego czasu 75-latek jest już bezpieczny i pozostaje pod opieką swoich najbliższych. Jego życie i zdrowie nie są zagrożone, co stanowi dowód na skuteczność działania szczecińskiej policji oraz znaczenie psów tropiących w tego rodzaju sytuacjach.