Pontus Almqvist opuszcza Pogoń Szczecin na rzecz US Lecce

Pontus Almqvist opuszcza Pogoń Szczecin na rzecz US Lecce

Mimo usilnych starań ze strony Pogoni Szczecin, klub nie zdołał zatrzymać w swoich szeregach Pontusa Almqvista. Szwedzki piłkarz oddala się z FK Rostów, przenosząc się do włoskiej drużyny US Lecce.

Pontus Almqvist został sprowadzony do Pogoni Szczecin przede wszystkim za sprawą trenera Jenssa Gustafssona. Wcześniej współpracowali ze sobą jako rodacy, co skłoniło napastnika do podjęcia decyzji o wypożyczeniu z FK Rostów do drużyny występującej w PKO Ekstraklasie niespełna rok temu. 23-letni zawodnik miał poprawny sezon, kończąc go z dorobkiem pięciu goli i sześciu asyst w PKO Ekstraklasie. Choć oczekiwania wobec Szweda były wyższe, kontuzja uniemożliwiła mu występ w części rozgrywek. W efekcie Almqvist pojawił się na boisku podczas 30 meczów.

Chociaż Pogoń Szczecin dążyła do utrzymania napastnika w swoim zespole, to jednak nie uda się zrealizować tego planu. Szwed nie zamierza pozostać w Rosji, ale jego przyszła kariera sportowa będzie związana z US Lecce we Włoszech. Pontus Almqvist otrzymał tam atrakcyjniejszą propozycję zarówno pod względem sportowym, jak i finansowym.