Podlewanie roślin podczas deszczu – czy to faktycznie absurd?

Podlewanie roślin podczas deszczu – czy to faktycznie absurd?

Niedawno w mediach społecznościowych Szczecina pojawił się film, na którym mężczyzna podlewa kwiaty w czasie opadów deszczu. Ta nietypowa sytuacja wywołała kontrowersje wśród internautów, którzy natychmiast skrytykowali pracownika. Tymczasem okazuje się, że nawadnianie roślin podczas opadów może mieć swoje uzasadnienie.

Film został udostępniony przez Agnieszkę, która zarejestrowała ową sytuację. Na nagraniu widoczny jest mężczyzna w płaszczu przeciwdeszczowym, który zajmuje się młodymi drzewkami. Reakcja internautów była natychmiastowa: zarzucono władzom miasta nie tylko marnowanie środków finansowych, ale i niepotrzebne zużywanie wody.

W odpowiedzi Sylwia Cyza z Centrum Informacji Miasta wyjaśniła, że nasadzenia drzewek przy ulicy Polskich Marynarzy zostały przeprowadzone jako część projektu 'Modernizacja ulic Modra i Koralowa w Szczecinie’. Drzewka te nie zostały jeszcze przekazane do bieżącego utrzymania, ponieważ są pielęgnowane przez wykonawcę. Cyza przyznała, że nie jest pewna, czy mężczyzna z filmu zajmował się podlewaniem, czy może nawożeniem roślin – to pytanie powinien wyjaśnić sam wykonawca.

W świetle tych informacji okazuje się, że początkowo wyśmiewana sytuacja może być jednak uzasadniona oraz wynikać z konieczności odpowiedniej pielęgnacji młodych drzewek. Warto więc dociec, czy rzeczywiście był to absurd, czy raczej konieczne działanie w ramach realizowanego projektu.