Pomorskie miasto Szczecin świętuje swój coroczny festiwal kultury studenckiej

Pomorskie miasto Szczecin świętuje swój coroczny festiwal kultury studenckiej

Na Pomorzu Zachodnim rozpoczął się najważniejszy w roku festiwal kultury młodzieży akademickiej. Czterodniowe obchody wkroczyły w swoją pełną formę, począwszy od Biegu Nocnego – symbolicznego gestu otwierającego uroczystości. Klucze do stolicy Pomorza Zachodniego zostały przekazane studentom, którzy, ozdobieni w jaskrawe kostiumy, biegli przez ulice Szczecina.

Juwenalia w Szczecinie potrwają aż do 19 maja, oferując studentom szereg różnych atrakcji. Koncerty są niewątpliwie najbardziej emocjonującą częścią festiwalu. Od czwartku do soboty na wyspie Łasztownia zorganizowano koncerty, podczas których najważniejsze postacie polskiej muzyki pop wystąpią przed tłumem studentów. Lineup obejmuje takie nazwiska jak Margaret, Igo i Kult w czwartek (16.05.), Otsochodzi, Szpaku, Guzior, Reto, Young Multi, Słoń w piątek (17.05.) oraz LemON, Błażej Król, Kwiat Jabłoni, Dawid Tyszkowski i Catz n’ Dogz w sobotę (18.05.).

Wokół juwenaliowych koncertów zorganizowano wiele dodatkowych wydarzeń mających na celu integrację społeczności studenckiej i mieszkańców Szczecina. Świetny grill, konkursy z nagrodami oraz możliwość poznania nowych osób to tylko kilka z możliwości oferowanych przez Dzień Studenta! W czwartek (16.05.) swoje Dni Studenta organizują Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Politechnika Morska (Marinalia). Natomiast w piątek (17.05.) Pomorski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Sztuki.

Na liście wydarzeń festiwalowych znajduje się również Juwe Quiz stworzony na wzór najpopularniejszych teleturniejów. Uczestnicy w czteroosobowych zespołach będą rywalizować odpowiadając na pytania nie tylko z zakresu wiedzy ogólnej, ale także dotyczące wcześniejszych edycji szczecińskich Juwenaliów. W piątek (17.05.) w Hali Odra odbędzie się mocna rywalizacja.