Polityczna zmiana straży w Szczecinie: Dariusz Matecki zdejmuje Leszka Dobrzyńskiego

Polityczna zmiana straży w Szczecinie: Dariusz Matecki zdejmuje Leszka Dobrzyńskiego

Zwycięstwo Dariusza Mateckiego z partii Suwerenna Polska w ostatnich wyborach parlamentarnych, które odbyły się w Szczecinie, niewątpliwie przyniosło wiele zmian. Zdobywając 14 974 głosy, zasłużył na miejsce w Sejmie, co w konsekwencji pozbawiło poselskiego mandatu Leszka Dobrzyńskiego – dotychczasowego lidera Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie.

Niezbyt pomyślne wyniki wyborów dla Dobrzyńskiego były prawdziwym ciosem – zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że pełnił on funkcję posła przez cztery poprzednie kadencje. Co więcej, miejsce Dobrzyńskiego na liście kandydatów do Sejmu było drugie – zaraz za Markiem Gróbarczykiem. Tymczasem Matecki znajdował się dopiero na szóstym miejscu. Wyraźnie jednak wyborcy preferowali radnego Szczecina i polityka z Suwerennej Polski, skutecznie wyszukując go na kartach wyborczych.

Po 18 latach sprawowania funkcji posła, Leszek Dobrzyński musi ustąpić miejsca. Mimo że uzyskał 11 707 głosów, to jednak wynik ten był tylko szóstym na liście. Matecki, zdobywając niemalże 15 tysięcy głosów, zajął czwarte miejsce, które zapewniło mu mandat. Pytanie brzmi: dlaczego to właśnie Matecki okazał się lepszym kandydatem w oczach wyborców?