Policjanci ze szczecińskiego "Śródmieścia" promują służbę w Policji wśród licealistów

Policjanci ze szczecińskiego "Śródmieścia" promują służbę w Policji wśród licealistów

W ramach interesującej inicjatywy, funkcjonariusze Komisariatu Szczecin – Śródmieście postanowili spotkać się z uczniami lokalnych liceów. Celem tych odwiedzin było zaprezentowanie młodzieży atrakcyjności pracy w Policji, a także rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących służby w jej szeregach.

Policjanci zdecydowali się na odwiedziny w trzech liceach: I LO, IX LO i XVI LO. Chcieli podzielić się z młodymi ludźmi swoją wiedzą na temat procesu rekrutacji do Policji, ale też ukazać im fascynujący świat codziennej służby w niebieskim mundurze.

Funkcjonariusze z wielką pasją opowiedzieli o najważniejszych aspektach związanych z pracą policjanta, poczynając od wymagań stawianych kandydatom. Wytłumaczyli młodzieży jak wygląda proces rekrutacyjny, omówili etapy szkolenia podstawowego oraz przedstawili specyfikę codziennej służby. Nie zapomnieli także o korzyściach płynących z pełnienia funkcji policjanta.

Ważnym elementem spotkania było umożliwienie uczniom zadawania pytań. Funkcjonariusze z entuzjazmem odpowiadali na wszelkie zapytania, dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą związaną z pełnieniem służby.