Decyzja sądu o likwidacji radia Szczecin: proces zatwierdzenia likwidacji kolejnej publicznej rozgłośni

Decyzja sądu o likwidacji radia Szczecin: proces zatwierdzenia likwidacji kolejnej publicznej rozgłośni

Brak jest jakichkolwiek niespodziewanych zwrotów akcji. Radio Szczecin, będące jednym z regionalnych nadawców publicznych, dołączyło do listy stacji, dla których sąd zatwierdził proces likwidacji.

To wiadomość została przekazana w środę poprzez X (poprzednio zwany Twitter) przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Minister Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego, pełniący rolę przedstawiciela Skarbu Państwa, który posiada 100% udziałów, poinformował, że Sąd Rejonowy w Szczecinie dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego dotyczącego rozpoczęcia procedury likwidacji spółki znanej obecnie jako Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Szczecinie „Radio Szczecin” S.A. w likwidacji, mającej swoją siedzibę w Szczecinie”.

Również dzisiaj podobna decyzja zapadła w Rzeszowie dotycząca Radia Rzeszów, we Wrocławiu odnośnie Radia Wrocław, w Zielonej Górze w sprawie Radia Zachód. W poprzednich dniach podjęto także decyzje o likwidacji stacji, takich jak: Radio Białystok w Białymstoku, Radio dla Ciebie w Warszawie oraz Radio Kraków w Krakowie.