Pogoń Szczecin triumfuje nad Lechem Poznań w emocjonującym meczu

Spotkanie drużyn Pogoni Szczecin i Lecha Poznań przyciągnęło uwagę kibiców, jako że do rywalizacji na boisku stanęły zespoły, które zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w poprzednim sezonie Ekstraklasy. Mecz odbył się na terenie Szczecina, stolicy województwa zachodniopomorskiego. Kibicom nie brakowało emocji, bowiem padło wiele goli, ale ostatecznie to gospodarze mieli powód do radości po ostatnim gwizdku sędziego.

Pogoń Szczecin i Lech Poznań to ekipy, które wywalczyły sobie upragnione miejsca w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Niestety, oba zespoły szybko odpadły z tych zmagań. Na początku sezonu Pogoń miała trudności, ale ostatnie tygodnie okazały się dla nich bardzo udane. Udowodnili to przytłaczając Lecha Poznań wynikiem 5:0 – rywale nie byli w stanie odpowiedzieć na ich skuteczne ataki.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze. Zespół pod wodzą Jensa Gustafssona udowodnił, że jest siłą, z którą trzeba się liczyć. Poprzednie triumfy nad Cracovią (5:1) i Koroną Kielce (3:1) nie były przypadkiem. Piłkarze ze Szczecina skutecznie atakowali na połowie Lecha Poznań, aż w końcu w 16. minucie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po rzucie rożnym wykonanym przez Kamila Grosickiego, Frederik Ulvestad oddał strzał głową. Piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła na boisko, jednak sędzia otrzymał informację, że już wcześniej przeleciała całą linię bramkową. W dalszych minutach meczu groźne akcje przeprowadzili również Biczachczjan oraz Koutris.