Kwestia importu węgla z Rosji – senator KO Krzysztof Brejza złożył oświadczenie

Kwestia importu węgla z Rosji – senator KO Krzysztof Brejza złożył oświadczenie

Senator KO, Krzysztof Brejza, w ostatnich dniach ujawnił informacje dotyczące importu węgla do Polski. Jak poinformował, z portów rosyjskich do naszego kraju trafiło ostatnio ponad milion ton tego surowca. Senator podzielił się także nagraniami ze Szczecina, które miały na celu ukazać proces rozładunku węgla z statku, na pokładzie którego znajdowali się rosyjscy marynarze. Brejza dodał, że statek pływał pod flagą Antigua i Barbudy.

Tymczasem Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wydała oficjalne oświadczenie na ten temat. W dokumencie zwrócono uwagę, że Komisja Europejska nie zabrania transportowania kazachskiego węgla przez rosyjskie porty. Dodano również, że załogi statków mają prawo składać się z rosyjskich marynarzy.

Krzysztof Brejza, który jest nie tylko senatorem KO, ale i kandydatem tej formacji do Sejmu, opublikował swoje ustalenia na platformie X (dawniej znanej jako Twitter). Stwierdził tam, że „Transport małymi jednostkami (by nie rzucał się w oczy) z obwodu leningradzkiego realizują rosyjscy marynarze”. Zapowiedział również, że w najbliższą środę ujawni dokumenty oraz nagrania, które mają potwierdzić te działania.