Podsumowanie rocznej pracy w programie "Mały karateka" dla dzieci ze Szczecina

Podsumowanie rocznej pracy w programie "Mały karateka" dla dzieci ze Szczecina

UKS Pomerania Szczecin, klub karate, przeprowadził niedawno podsumowanie swojego programu edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, znanego jako „Mały karateka”. W ramach tego programu, profesjonalni trenerzy i instruktorzy z Klubu UKS Pomerania przekazują podstawy sztuki walki dzieciom w około 30 instytucjach opiekuńczych i edukacyjnych na terenie Szczecina. Program cieszy się dużym zainteresowaniem – uczestniczy w nim prawie 250 młodych adeptów sztuki walki.

Hala TME przy ulicy Racibora w Szczecinie była miejscem, gdzie danego dnia podsumowano kolejny rok działalności programu „Mały karateka”. Trenujące dzieci miały okazję bawić się i ćwiczyć pod okiem trenerów, instruktorów a także zawodników UKS Pomerania Szczecin. Dzieci podzielone na grupy miały możliwość przejścia przez różne stacje z przygotowanymi specjalnie dla nich zabawami i ćwiczeniami związanych z karate.

Słuchać małych sportowców opowiadających o swoich doświadczeniach było prawdziwą przyjemnością. Opisywali z radością swoje starcia na torze przeszkód, zabawy z kółkami, drabinkami czy 'kulkami z igiełkami’. Wyrażali swoje entuzjazm i radość z ćwiczeń, które były dla nich zarówno łatwe jak i trudne. Stwierdzili również, że najbardziej lubią w karate samo uczestnictwo w walce.

Dzieci miały też wyjątkową okazję skorzystać z treningu prowadzonego przez Daniela Iwanek – trzykrotnego mistrza świata w karate i wiceprezesa Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Ten specjalny trening odbył się w sobotę.

Każde z dzieci, które brały udział w zabawach i programie „Mały karateka”, otrzymało pamiątkowy dyplom oraz medal okolicznościowy jako dowód swojego udziału i zaangażowania.