Pobity ksiądz w Szczecinie – są już nagrania z monitoringu

Pobity ksiądz w Szczecinie – są już nagrania z monitoringu

Napastnik najpierw zaczął demolować kościół, potem zniszczył krzyż, na końcu zaatakował księdza. Incydent miał miejsce w kościele św. Józefa w Szczecińskich Pomorzanach, w minioną środę. Zabezpieczono już nagrania z monitoringu.

Mężczyzna w amoku bije księdza broniącego kościoła

Z monitoringu i relacji poszkodowanego kapłana wiadomo już, że ksiądz w momencie pobicia bronił krzyża niszczonego przez sprawcę. Na kamerach widać, że mężczyzna zachowywał się, jak obłąkany. Około godziny 10 rano kamery ulokowane w przedsionku zarejestrowały, jak mężczyzna rzuca krzesłem w szklane drzwi. Nie udało mu się ich rozbić, co tylko podsyciło złość. Furiat zdjął ze ściany krzyż, po czym zaczął po nim skakać. W tym właśnie momencie w przedsionku świątyni pojawił się ksiądz Marcin. Doszło do wymiany zdań, która ostatecznie zakończyła się ciosem wymierzonym księdzu przez napastnika. Ksiądz otrzymał potężny cios w szczękę, co zakończyło się złamaniem żuchwy. Kapłan szybko trafił do szpitala, nie grożą mu poważniejsze konsekwencje zdrowotne, nie obędzie się jednak bez operacji.

Agresywny 33 – latek zatrzymany

Agresor został zatrzymany krótko po pobiciu, szybko się okazało, że był  notowany. Śledztwo przejęła już prokuratura. Wszczęto postępowanie o pobicie oraz obrazę uczuć religijnych i znieważenie miejsca kultu. Mężczyzny nadal nie przesłuchano z uwagi na wątpliwości dotyczące tego, czy w chwili ataku był w pełni poczytalny. Jak na razie trwa gromadzenie dowodów, zły, psychiczny stan zdrowia mężczyzny potwierdziły badania lekarskie.

Z relacji księdza wynika, że kilka lat temu doszło do podobnego zdarzenia. Młody mężczyzna obrzucił kamieniami figurkę przedstawiającą postać Matki Boskiej, po czym uciekł. Po zatrzymaniu okazało się, że on także zmaga się z zaburzeniami psychicznymi.