Niedziela pod znakiem Jazzu!

Niedziela pod znakiem Jazzu!

Wielbiciele Jazzu mogą już zarezerwować sobie niedzielny oraz poniedziałkowy wieczór na dwa ciekawe koncerty. Na jedno i drugie wydarzenie zaprasza Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe. Wielbiciele pieszczących zmysły, nostalgicznych dźwięków wibrafonu i pianina nie mogą przegapić koncertów!

Niedzielny i poniedziałkowy wieczór z Jazzem

Do Szczecina po raz kolejny zawitają wybitni, jazzowi artyści. W niedzielę Szczeciński klub Delta już o 18 zabrzmi dźwiękami wibrafonu w towarzystwie pianina. Koncert tego dnia postanowił dać Irek Głyk, obchodzący w tym roku 50 – te urodziny. Okrągły jubileusz artysta postanowił spędzić tam, gdzie czuje sie najlepiej, czyli na scenie. Artyście towarzyszyć będzie grający na pianinie Piotr Matysik. Nawet w świecie jazzu wibrafon i fortepian to rzadkie połączenie. Właśnie dlatego warto uczestniczyć w koncercie, by przekonać się, jak te dwa instrumenty wiedzione dłońmi znakomitych muzyków, brzmią w duecie.

Poniedziałek z dźwiękami organów i perkusji

Tym razem weekend przeciągnie się do poniedziałku. Nowy tydzień przywita wszystkich fanów jazzu, a także osoby ciekawe nowych doświadczeń muzycznych, ciekawym koncertem. W szczecińskim domu kultury 13 muz, o godzinie 19 wystąpi dla polskich widzów Adam Bence Vas. Artysta jest znanym, węgierskim wirtuozem organów. Znanym nie tylko w swoim kraju, ale też w całej Europie i wielu zakątkach świata. Artyście towarzyszyć będzie jego zespół, czyli Vas Bence Trio. W zespole ważną rolę pełni pochodzący z polski Krzysztof Szmańda, grający na perkusji. Oprócz niego w poniedziałek wystąpi także gitarzysta Máté Möntör również członek zespołu.

Koncert będzie jednym z najciekawszych, wrześniowych wydarzeń kulturalnych w Szczecinie. Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza nie tylko miłośników tego rodzaju muzyki, ale też wszystkie osoby, które dopiero szukają swojego gustu i inspiracji.