Niedzielny festyn charytatywny – weekend w Szczecinie

Niedzielny festyn charytatywny – weekend w Szczecinie

Osoby, które zastanawiają się, jak spędzić weekend w mieście, mogą bez wahania udać się na festyn Charytatywny. Wydarzenie odbędzie się już po raz 4. Festyn organizuje drużyna piłkarska Czarni – Szczecin. Celem festynu nie jest jednak wyłącznie dobra zabawa, chociaż uczestnicy z pewnością nie będą się nudzić! Głównym celem organizatorów jest zebranie funduszy na leczenie chłopca, który zmaga się z guzem mózgu. Guz ten uciskając na nerwy, sprawia, że Bartek traci wzrok! Zawodnicy drużyny Czarni – Szczecin postanowili przywrócić kolory do życia chłopca. Kolejny festyn charytatywny po raz kolejny przybliży chłopca dla zdrowia. Nie masz, co robić w niedzielę? Przyjdź, by dobrze się bawić, a jednocześnie wesprzeć piękną ideę!

Przewidywane atrakcje

Piknik odbywa się w szczytnym celu, jednak nie może na nim zabraknąć dobrej zabawy. W Planie tegorocznej imprezy są atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzieci mogą liczyć na malowanie twarzy i szaleństwa na dmuchanym zamku, czy strzelanie z łuku. Dorośli również nie będą narzekać na nudę! W planach festynu jest również rzut beczką, przejażdżka off – road ATV oraz na przekąskę smaczne dania z grilla. Dla pokrzepienia będzie można napić się ciepłej kawy i herbaty, by mieć siły na dalszą zabawę!

W jaki sposób można pomóc Bartkowi?

Bartek to chłopiec, pełen życia, energii i zainteresowań. Nagle życie chłopca gwałtownie się zmieniło, kiedy to w marcu 2020 postawiono przed nim straszną diagnozę. Guz mózgu uciskający nerwy spowodował powolną utratę wzroku, tym samym zatrzymując rozwój chłopca. Kilka przebytych terapii pozwoliło odzyskać nadzieję na normalne życie i odzyskanie pełnej sprawności. Niestety terapie są kosztowne, a rodziców Bartka nie stać na samodzielne pokrycie kosztów leczenia. Do akcji przystąpili dobrzy ludzie, w tym drużyna Czarni – Szczecin, zajmując się organizowaniem festynów charytatywnych. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do tego, by pomóc Bartkowi! Każda złotówka przybliża chłopca do normalnego życia.