Planowane utrudnienia w ruchu drogowym podczas procesji Drogi Krzyżowej w Szczecinie 22 marca 2024 roku

Planowane utrudnienia w ruchu drogowym podczas procesji Drogi Krzyżowej w Szczecinie 22 marca 2024 roku

Jak zapowiadają organizatorzy, na szczecińskich drogach może dojść do sporych utrudnień związanych z ruchem pojazdów, a także przerw w kursowaniu komunikacji miejskiej. Wynika to z planowanej na 22 marca 2024 roku procesji Drogi Krzyżowej. Utrudnienia mają wystąpić w godzinach pomiędzy 18:30 a 21:40.

Na uwagę zasługuje fakt, że trasy procesji przebiegać będą przez różne części miasta. Pierwsza z nich to Parafia pw. Przemienienia Pańskiego, gdzie procesja potrwa od 18:30 do 20:30. Będzie to miało wpływ na utrudnienia na liniach 60, 88, oraz 244. Procesja rozpocznie się przy ulicy Okulickiego koło kościoła, następnie przemieści się przez ulice Spiską, Sandomierską, Kruszwicką, Brodnicką, Lubawską i powróci na ulicę Okulickiego. Zakończenie przewidziane jest przy kościele na ulicy Tarnobrzeskiej.

Kolejna parafia, przez którą przejdzie procesja to parafia pw. św. Andrzeja Boboli. Tutaj również procesja potrwa od 18:30 do 20:30, co spowoduje utrudnienia na linii 86. Trasa procesji rozpocznie się przy kościele na ulicy Pocztowej, następnie procesja przejdzie przez ulice 5 lipca, Śmiałego i Jagiellońską, aby zakończyć swoją drogę ponownie przy kościele na ulicy Pocztowej.

Procesja przejdzie również przez parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tutaj zacznie się o godzinie 20:00 i potrwa aż do 21:40. Utrudnienia mogą wystąpić na liniach 1, 7, 11, 12, 86 oraz 87. Procesja ruszy z placu Lotników, przejdzie al. Jana Pawła II, placem Grunwaldzkim i placem Armii Krajowej. Zakończy swój marsz na Jasnych Błoniach przy pomniku św. Jana Pawła II.

Ostatnia parafia na trasie procesji to parafia pw. Matki Bożej Różańcowej. Procesja tutaj potrwa od 19:15 do 21:00 i wpłynie na utrudnienia na linii 60. Marsz rozpocznie się przy kościele na ulicy Krakowskiej, przejdzie przez ulice Zieloną, Brzozową oraz Braniborską, aby zakończyć swoją drogę ponownie przy kościele na ulicy Krakowskiej.