Napadnięty i okradziony mężczyzna w Szczecinie. Sprawca rozboju stanie przed sądem

Napadnięty i okradziony mężczyzna w Szczecinie. Sprawca rozboju stanie przed sądem

Policja w Szczecinie zatrzymała sprawcę agresywnego napadu na jednym z mieszkańców miasta, który miał miejsce na terenie dzielnicy Niebuszewo. Przestępca zaatakował swoją ofiarę na ulicy, po czym zabrał jej telefon komórkowy. Teraz musi zmierzyć się ze sprawiedliwością, ponieważ został postawiony w stan oskarżenia.

Wydarzenia o jakich mowa miały miejsce we wrześniu poprzedniego roku. Zgłoszenie o brutalnym ataku wpłynęło do szczecińskiej Policji, która natychmiast podjęła działania. Okazało się, że napastnik wybrał na cel swojej agresji jednego z mieszkańców dzielnicy Niebuszewo. Zaskoczony mężczyzna nie miał szans obrony, kiedy to napastnik podszedł do niego na terenie opuszczonej kamienicy, chwycił go za odzież do tego stopnia, że materiał się rozerwał, a następnie odebrał mu telefon komórkowy.

Sprawca został jednak szybko namierzony przez śledczych i doprowadzony do aresztu. Sąd zadecydował o tymczasowym uwięzieniu mężczyzny, który okazał się być recydywistą. Obecnie grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności za swoje niecne czyny.