Planowane prace konserwacyjne na stałej przeprawie między wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu w godzinach nocnych

Planowane prace konserwacyjne na stałej przeprawie między wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu w godzinach nocnych

W nocy, od godziny 1:00 do około 4:00, popularna przeprawa między wyspą Uznam a wyspą Wolin, znajdującymi się w Świnoujściu, zostanie tymczasowo zamknięta. W tym czasie zamiast korzystania z tunelu, podróżni będą musieli skorzystać z tradycyjnej metody przeprawy – promów.

Paweł Szynkaruk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich (ZDM) w Świnoujściu, przekazuje informacje dotyczące przyczyny zamknięcia tunelu. Jak podaje, jest to związane jak zwykle z koniecznością przeprowadzenia niezbędnych prac. Tym przy okazji zostaną wykonane również czynności związane z porządkami zimowymi.

– Powodem zamknięcia jest zgłoszenie przez firmę odpowiedzialną za tunel o potrzebie przeprowadzenia prac serwisowych. W ramach tego zamknięcia przewidziane są także inne prace eksploatacyjne, takie jak czyszczenie pokryw tunelu, systemu oświetleniowego, opraw świetlnych oraz kratek ściekowych odprowadzających wodę – wyjaśnia Szynkaruk.

Przypomnijmy, że w nocy promy pływają co 60 minut. Na trasie z wyspy Uznam odpływają one o pełnych godzinach, natomiast z wyspy Wolin o 1:30, 2:30, 3:30 i 4:30.