Plac im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od teraz znajduje się na szczecińskiej Łasztowni

Plac im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od teraz znajduje się na szczecińskiej Łasztowni

Scena miejska z widokiem na słynny napis SZCZECIN na szczecińskiej Łasztowni, otrzymała nową nazwę – Plac im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Decyzję o zmianie nazwy podjęli radni miasta, a dzisiejsze uroczyste odsłonięcie tablicy z nową nazwą przeprowadził Jurek Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gdy po raz pierwszy pojawił się pomysł nadania placowi nazwy – początkowo chyba miało to być rondo – wyrażono pewien warunek: nie powinno dojść do sporów o nazwę na Radzie Miasta. Najlepiej by było, gdyby wszyscy radni jednomyślnie poparli tę decyzję, ponieważ Orkiestra gra dla wszystkich. Tak też się stało. Początkowo istniały obawy co do reakcji mieszkańców, ponieważ działalność Orkiestry budzi różne emocje. Okazało się jednak, że 83 miejsc z nazwą WOŚP już działa. Szczególnie cieszą ronda, które są bezkolizyjne i stanowią idealne miejsce dla tego imienia. Ale mamy również murale, ulice i place z tą nazwą, a teraz dołączył do nich kolejny plac oraz skwery.

Nie jest to tylko formą podziękowania, ale czymś, co naprawdę łączy ludzi. Zawsze mówimy: jeśli grasz z nami – super, jeśli nie – nie przeszkadzaj. Ale Orkiestra gra dla każdego i dociera do każdego – mówi Jerzy Owsiak. Dlatego nadanie nazwy placu jest swoistym ukoronowaniem naszej myśli i filozofii.

Łukasz Tyszler, dyrektor szpitala „Zdroje” w Szczecinie, podkreśla jak ważne dla służby zdrowia jest wsparcie ze strony Orkiestry, która przekazuje sprzęt medyczny.