Ogromne i nowoczesne centrum wodno-edukacyjne Fabryka Wody otwiera drzwi 1 czerwca

Ogromne i nowoczesne centrum wodno-edukacyjne Fabryka Wody otwiera drzwi 1 czerwca

Wielkie otwarcie Fabryki Wody, najbardziej innowacyjnego centrum basenowego i edukacyjnego w Polsce, zaplanowane jest na 1 czerwca. Obiekt tego rodzaju, który zlokalizowany jest w samym sercu Szczecina, oferuje niezliczoną ilość atrakcji. 22 specjalistycznie zaprojektowane baseny, aż 15 saun oraz tematycznych łaźni z pełnym pakietem usług SPA to tylko część tego, co czeka na odwiedzających.

Niemniej ważna jest również interaktywna strefa edukacyjna. Dedykowana jest ona głównie dla dzieci i młodzieży, które podczas zabawy mogą dowiedzieć się więcej o roli, jaką woda pełni w przyrodzie. Całość atrakcji będzie dostępna dla publiczności już od nadchodzącego piątku.

Fabryka Wody to znacznie więcej niż zwykły aquapark. Jest to przede wszystkim miejsce, gdzie nowoczesność spotyka się z historią. Projektowana z szacunkiem do przeszłości, nawiązuje do dawnego kąpieliska Gontynka, które niegdyś znajdowało się w tym miejscu. Ponadto, całość ma za zadanie być metaforą Szczecina – miasta, które nieustannie się rozwija i idzie z duchem czasu.

Cały kompleks zajmuje imponującą powierzchnię 5 hektarów. Powierzchnia użytkowa wynosi ponad 17 000 m², co czyni go jednym z największych tego typu obiektów w kraju.