Piknik Rodzinny w SP nr 7 w Szczecinie – promocja aktywności fizycznej i wspólnoty lokalnej

Piknik Rodzinny w SP nr 7 w Szczecinie – promocja aktywności fizycznej i wspólnoty lokalnej

W nadchodzącą sobotę, na szczecińskim Warszewie, konkretnie w murach Szkoły Podstawowej numer 7 na ulicy Złotowskiej, odbędzie się rodzinne święto. Celem tego wydarzenia jest nie tylko zintegrowanie mieszkańców lokalnej społeczności, ale również promowanie aktywnego trybu życia wśród nastolatków. Jest to inicjatywa niosąca ze sobą szereg wartości społecznych i edukacyjnych.

Wydarzenie to jest wynikiem współpracy między szkołą a Fundacją Anielskie Serce. Udostępnione zostaną różnorodne atrakcje, takie jak prezentacje działań ratowników medycznych czy karate. Ale to tylko początek tego, co organizatorzy przygotowali dla uczestników.

Tomasz Karbowniczek, lider Rady Rodziców Szkoły Podstawowej numer 7, wymienia liczne atrakcje dla dzieci: dmuchańce, malowanie twarzy, konkurencje, gry interaktywne, aktywności sportowe oraz darmowe przysmaki takie jak wata cukrowa, popcorn czy kiełbaski. Dodatkowo dzieci będą miały okazję aby prezentować swoje umiejętności podczas wystąpień artystycznych.

Na terenie imprezy zostanie zorganizowana loteria, mająca na celu zebranie funduszy na nowy sprzęt dla szkoły. Paweł Pietras, prezes Fundacji Anielskie Serce, podkreśla, że wśród nagród do wygrania są między innymi koszulka i piłka z autografami graczy Pogoni Szczecin. Każdy los będzie kosztował 5 złotych, a zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone będą na zakup nowego sprzętu sportowego dla szkoły.

Podczas ubiegłorocznej edycji Festynu Rodzinnego liczba uczestników wyniosła około 1500 osób. W tym roku piknik rozpocznie się o godzinie 10:00 na terenie Szkoły Podstawowej numer 7.