Zuchwała kradzież przy centrum handlowym udaremniona przez policjanta

Zuchwała kradzież przy centrum handlowym udaremniona przez policjanta

W jednym z lokali handlowych usytuowanych w pobliżu dużego centrum handlowego doszło do incydentu, który mógłby się skończyć kradzieżą. Na szczęście, ofiarami złodzieja nie okazały się byle kto – to jeden z detektywów Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji Szczecin Pogodno, przebywający tam po godzinach pracy, zauważył podejrzane zachowanie pewnego klienta.

Policjant podczas dokonywania swych prywatnych zakupów spostrzegł mężczyznę, który konsekwentnie ukrywał różnorodne produkty spożywcze z regałów sklepu w swoim plecaku. Taka postawa natychmiast zaintrygowała uważnego funkcjonariusza. Po przekroczeniu przez podejrzanego linii kas, 32-letni mężczyzna został zatrzymany przez detektywa.

Mężczyzna początkowo próbował wydostać się z opresji i zbiec, ale ta próba zakończyła się niepowodzeniem.

Złodziej został skutecznie obezwładniony, a obecny tam poza godzinami pracy policjant powiadomił o sytuacji swoich kolegów z patrolu, którzy natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Skradzione produkty zostały odzyskane i wróciły na swoje miejsce na sklepowych półkach, a sprawca kradzieży, 32-letni mężczyzna, został zatrzymany.