Pętla Krzekowo znika z mapy Szczecina

Pętla Krzekowo znika z mapy Szczecina

Rozpoczynając od soboty, 29 lipca, Pętla Krzekowo zostanie zamknięta dla publicznego użytku, a następnie planowane są działania mające na celu jej rozbiórkę. Zmienia się układ komunikacji miejskiej w Szczecinie, gdyż Pętla Krzekowo staje się częścią historii miasta.

Decyzja o likwidacji Pętli Krzekowo jest motywowana kolejnym etapem realizacji nowego projektu drogowego. Ten etap obejmuje budowę nowej arterii komunikacyjnej, która będzie kontynuacją ulicy Sosabowskiego. Nowa droga będzie przecinać obszar, na którym obecnie znajduje się pętla i prowadzić będzie do ulicy Szafera. W planach jest również ułożenie torów na nowo powstałej ulicy, które umożliwią skręcenie z ulicy Żołnierskiej w kierunku Osiedla Zawadzkiego przy Netto Arenie.

Jednak zanim nowa infrastruktura zacznie funkcjonować, mieszkańcy muszą być przygotowani na pewne utrudnienia. Już od tej soboty, wskutek zamknięcia Pętli Krzekowo, konieczne będzie wprowadzenie zmian w trasach tramwajowych linii 5 i 7 oraz kilku linii autobusowych.

Wśród tych wszystkich zmian istnieją także dobre wieści dla mieszkańców. Od dzisiaj tramwaje linii 11 i 12 powracają na swoje dawne trasy i będą kończyły swoje kursy na pętli Pomorzany.