Kolejne problemy z komunikacją miejską w Szczecinie

Kolejne problemy z komunikacją miejską w Szczecinie

W Szczecinie, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego (ZDiTM) po raz kolejny musiał oficjalnie poinformować o odwołaniu wielu kursów tramwajowych i autobusowych. W szczególnie trudnym dniu, jakim był poniedziałek, z komunikacji publicznej zostało wyłączonych aż więcej niż 190 przejazdów tramwajowych oraz niemal 50 kursów autobusowych – takie niepokojące informacje przekazał Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. To niepokojące zjawisko jest wynikiem braku wystarczającej liczby pracowników.

Zarząd zaznaczył, że wzrost liczby odwołanych kursów w ostatnim czasie jest głównym skutkiem dwóch czynników. Po pierwsze, konieczność przeprowadzenia w krótkim czasie, do końca sierpnia, szkoleń z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla pracowników po zniesieniu stanu epidemii. Po drugie, obserwuje się wzrost liczby zwolnień lekarskich wśród motorniczych – te informacje przekazał rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, Kacper Reszczyński.

Rzecznik podkreślił, że w najbliższy poniedziałek planowane jest odwołanie ponad 190 kursów tramwajowych i blisko 50 przejazdów autobusowych. Można spodziewać się problemów, zwłaszcza na liniach autobusowych numer 107, 68 oraz 61.