Sąd umarza postępowanie przeciwko redaktorowi naczelnemu Radia Szczecin w sprawie pedofila Krzysztofa F

Sąd umarza postępowanie przeciwko redaktorowi naczelnemu Radia Szczecin w sprawie pedofila Krzysztofa F

Postępowanie sądowe przeciwko Tomaszowi Duklanowskiemu, redaktorowi naczelnemu Radia Szczecin, zainicjowane przez marszałka województwa zachodniopomorskiego i lidera Platformy Obywatelskiej na Pomorzu Zachodnim zostało umorzone na pierwszym posiedzeniu. Marszałek Geblewicz skierował sprawę do sądu, oskarżając dziennikarza o pomówienie związane z ujawnieniem informacji o skazanym pedofilu Krzysztofie F. na antenie Radia Szczecin.

Cała sytuacja rozpoczęła się pod koniec grudnia, gdy Tomasz Duklanowski na łamach Radia Szczecin ujawnił dane dotyczące Krzysztofa F., pełnomocnika do spraw uzależnień. Według tych informacji, Krzysztof F. został skazany na niemal 5 lat pozbawienia wolności za przestępstwo pedofilii oraz posiadanie dużej ilości substancji narkotycznych. Ta publikacja doprowadziła marszałka Geblewicza do oskarżenia dziennikarza o pomówienie.

Sąd jednak, po rozpatrzeniu dowodów i przesłuchaniu stron, stwierdził brak podstaw do prowadzenia postępowania karnego przeciwko redaktorowi naczelnemu Radia Szczecin. Decyzja o umorzeniu postępowania zapadła już na pierwszym posiedzeniu, co oznacza porażkę marszałka Geblewicza w tej instancji.