Parlamentarna opozycja z regionu Szczecina nie zapewni poparcia dla rządu Morawieckiego

Parlamentarna opozycja z regionu Szczecina nie zapewni poparcia dla rządu Morawieckiego

Podczas porannego programu „Kawiarenka Polityczna” Radia Szczecin, przedstawiciele parlamentarnej opozycji z naszego regionu zdecydowanie oświadczyli, że nie udzielą swojego poparcia dla rządu kierowanego przez Mateusza Morawieckiego. Jarosław Rzepa, poseł PSL, wyraził przekonanie, że fakt zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w wyborach nie oznacza automatycznie, że ta partia będzie kontynuowała sprawowanie władzy.

Rzepa wyraził swoje obawy, mówiąc, że chociaż PiS zdobyło najwięcej głosów, obecnie nie jest w stanie utworzyć koalicyjnego rządu z innymi partiami. Z podobną tezą wystąpił również Artur Łącki, poseł Koalicji Obywatelskiej. Według jego oceny, premier Morawiecki nie ma realnych szans na uzyskanie wotum zaufania.

Łącki podkreślił, że już tylko tydzień pozostał do momentu, kiedy premier Morawiecki ma przedstawić swoje exposé. Po jego wygłoszeniu – jak przewiduje Łącki – premier nie uzyska wymaganego wotum zaufania i zakończy swoje rządy.

Dariusz Wieczorek, poseł Nowej Lewicy, również dołączył do grona tych, którzy przewidują brak wotum zaufania dla premiera Morawieckiego. Zdaniem Wieczorka, każda osoba popierająca wotum zaufania dla rządu Morawieckiego stanie się „wrogiem publicznym numer jeden”.