Nowy Rok w zimnej kąpieli

Nowy Rok w zimnej kąpieli

Nowy Rok w nieco innej odmianie. Noc Sylwestrowa dla jednych osób odbyła się na szampańskiej imprezie, a dla innych noworoczny poranek to zupełnie ekstremalne przeżycie. Szczecińscy i policcy miłośnicy morsowania powitali Nowy Rok od kąpieli w Jeziorze Głębokim.

Nowy Rok inaczej

Uczestnicy wydarzenia przekonywali, że morsowanie to wyjątkowo korzystne zabiegi na zdrowie, a kąpiel w Nowy Rok była wyjątkowa. A jakie są korzyści z kąpieli wodnych zimą? Woda jest zimniejsza niż powietrze. Wpływa to na odporność. Dzięki temu choroby nie dopadają tak często. Samo morsowanie jest bardzo przyjemne, choć sami uczestnicy zgodnie stwierdzają, że wolną, kiedy temperatura jest minusowa. Morsowanie to dobry sposób na to, aby zadbać o zdrowie i urodę. W Szczecinie morsowanie odbywa się co tydzień w soboty i niedziele o godzinie 11.00 na kąpielisku przy jeziorze Głębokie.

Życzenia na nowy rok

A wszystkim mieszkańcom życzymy pomyślności i zdrowia w nadchodzącym roku. Niech ten 2023 rok będzie o wiele bardziej radosny, bez trosk i zmartwień. Mamy nadzieję, że również Szczecin jako miasto zyska wiele nowych inwestycji, które będą służyć mieszkańcom.