Były lekarz stanie przed sądem

Były lekarz stanie przed sądem

Były lekarz stanie przed sądem. Jak udało się ustalić prokuraturze, lekarz doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Pokrzywdzone zostały łącznie 1224 osoby. Jak wynika z ustaleń, do sądu trafił już akt oskarżenia. Mężczyzna oszukiwał ludzi od 29 stycznia 2018 r. do 23 czerwca 2021 r.

O co dokładnie oskarżony jest mężczyzna

Lekarz został skreślony z ewidencji lekarzy uprawnionych do przeprowadzania badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowani pojazdami już w 2017 roku. Niestety pomimo zakazu nie zaprzestał świadczyć usług zdrowotnych. W dalszym ciągu wykonywał badania oraz wydawał i podpisywał orzeczenia o stanie zdrowia osób kierujących pojazdami lub ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, które stwierdzały brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami. Takie zaświadczenie wystawił ponad 1223 osobom. Koszt badania wynosił od 100 do 200 złotych.

Mężczyzna nie przyznaje się do wini

53-letni lekarz nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na mieniu podejrzanego prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego. Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i dozór policji połączony z zakazem opuszczania kraju. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.