Nowy rok akademicki w Szczecinie! Inauguracje na poszczególnych uczelniach

Nowy rok akademicki w Szczecinie! Inauguracje na poszczególnych uczelniach

Wraz z dniem 1 października dla studentów i wykładowców rozpoczyna się nowy rok akademicki. We wszystkich placówkach akademickich w Szczecinie odbyły się uroczyste inauguracje uświetnione immatrykulacją nowych studentów oraz przemówieniami wykładowców i władz uczelni. Jak powitano nowy rok akademicki na Szczecińskich uniwersytetach?

Nowy rok akademicki z nauką stacjonarną

Dobrą wiadomością dla studentów, którym zależało na tym, by zażyć prawdziwie studenckiego życia wraz z uniwersyteckim klimatem jest to, że zajęcia na niemal wszystkich uczelniach będą odbywać się stacjonarnie. Kilka placówek wprowadza też model hybrydowy, oferując możliwość wzięcia udziału w części wykładów za pośrednictwem internetu. Model hybrydowy również jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla studentów dojeżdżających na wykłady z miejscowości oddalonych od Szczecina oraz dla tych, którzy łączą studia z pracą.

Co można studiować na Uniwersytecie Szczecińskim?

Uniwersytet Szczeciński to najpopularniejsza placówka akademicka w województwie zachodniopomorskim. W tym roku maturzyści mieli okazję wziąć udział w  rekrutacji aż na 88 ciekawych kierunków. Uczelnia umożliwia również podjęcie studiów podyplomowych oraz doktoranckich. Biorąc pod uwagę aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy do podstawowych, znanych jak dotąd wszystkim kierunków dodano 10 nowych. Dzięki temu maturzyści mieli w czym wybierać.

Nowy nabór również w szkołach policealncyh. Zapraszamy do Szkoły Policealnej w Szecienie.