Nowe kierunki na studiach w Szczecinie: od zielonej gospodarki po wokalistykę jazzową

Nowe kierunki na studiach w Szczecinie: od zielonej gospodarki po wokalistykę jazzową

Oferując rozmaite możliwości wyboru, szczecińskie instytucje edukacyjne zapowiadają wprowadzenie szeregu nowych kierunków studiów w nadchodzącym roku akademickim. Wśród nich znajdują się tak niebanalne propozycje jak modelowanie przestrzenne, italianistyka, czy wokalistyka jazzowa, ale również zielona gospodarka.

Katarzyna Kotarska, pełniąca funkcję prorektora do spraw studenckich na Uniwersytecie Szczecińskim, wyjaśnia, że planują otworzyć drugi stopień studiów z audytu finansowego w tym roku. Dodatkowo, studenci będą mieli możliwość podjęcia nauki na takich kierunkach jak filologia hiszpańska czy międzynarodowy biznes turystyczny. W ofercie dostępne będą również kierunki takie jak italianistyka, nauki o rodzinie oraz doradztwo, coaching i mediacja na pierwszym i drugim stopniu.

Emilia Kujawa, rzecznik Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (ZUT), informuje natomiast o planowanym otwarciu co najmniej jednego nowego kierunku – dietetyki. Ten kierunek ma być prowadzony na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa ZUT, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie społeczne. Na Wydziale Ekonomii z kolei uruchomione zostanie kierunek zarządzania.

Agata Czekalińska, dziekan Akademii Sztuki, zapowiada, że wokalistyka jazzowa zostanie wyodrębniona jako samodzielny kierunek, co ma na celu stworzenie jak największych możliwości rozwoju dla studentów. Kierunek ten do tej pory był częścią edukacji muzycznej na pierwszym stopniu studiów.