Niezwykła podróż w kosmos z Kosmoparkiem

Niezwykła podróż w kosmos z Kosmoparkiem

Zabawa rozpoczyna się już na progu Kosmoparku, gdzie każdy odwiedzający ma możliwość przebrania się za astronautę. Osoby te, wyposażone w strój kosmonauty, wkroczyć mogą na obszar wystawy, o powierzchni przekraczającej 1000 metrów kwadratowych. W Kosmoparku skupiono tony interaktywnych urządzeń oraz multimedialnych gadżetów. Całość składa się z ponad czterdziestu różnorodnych stref kosmicznych, oferujących szereg atrakcji.

„Wszystkie prezentowane dzieła zostały stworzone z ogromną precyzją przez naszych ekspertów. Oferowane są nie tylko jako forma rozrywki dla całych rodzin, ale również jako cenna lekcja nauki” – zapewnia Anzhelika Seletska reprezentująca Kosmopark.

Odbywając podróż po Kosmoparku, zwiedzający mają okazję dowiedzieć się, jakie warunki panują na Jowiszu. I to nie poprzez suchą teorię i monotematyczne wykresy, ale poprzez próbę wykonania kilku kroków w warunkach symulujących grawitację tej planety. Odwiedzający mają także możliwość sprawdzenia swojej wagi na innych planetach czy przeprowadzenia symulacji drobnej naprawy w „przestrzeni kosmicznej”. Dodatkowo organizowane są warsztaty w laboratorium kosmicznym, dostarczające jeszcze więcej edukacyjnej zabawy.