Zmiany w komunikacji miejskiej związane z likwidacją pętli na Krzekowie

Zmiany w komunikacji miejskiej związane z likwidacją pętli na Krzekowie

W wyniku zakończenia działalności pętli tramwajowo-autobusowej na Krzekowie, komunikacja miejska przeszła istotne przekształcenia. Od soboty można zaobserwować zupełnie inną trasę, którą pokonują tramwaje linii 5. Teraz poruszają się one między Żołnierską a Wawrzyniaka. Interesującym jest fakt, że na tej trasie pojawiły się dwukierunkowe tramwaje.

Końcowym punktem tej trasy jest chwilowy przystanek zlokalizowany na końcu ulicy Mickiewicza. To właśnie tam składy tramwajowe zatrzymują się przed specjalną zaporą, po czym wracają na Pogodno tym samym torem.

Na uwagę zasługuje również znaczna modyfikacja trasy „siódemek”, inaczej tramwajów linii 7. Obecnie odbywają one swoją podróż między Stocznią Szczecińską a Turkusową. Co istotne, nie docierają już na Pogodno.

Zmiany dotknęły także autobusy linii 60. Ich trasa między przystankami „Taczaka” i „Zawadzkiego Kościół” teraz prowadzi przez ulice Taczaka, Łukasińskiego, Czorsztyńską, Reduty Ordona, Wernyhory i Klonowica, a kursują one w obu kierunkach.

Również linia 75 uległa modyfikacji – autobusy tej linii teraz kończą swoją trasę na Osiedlu Zawadzkiego, a nie jak poprzednio na pętli Krzekowo. Należy jednak pamiętać, że zmiany wpływają też na funkcjonowanie linii nocnych.