Niepokojąco wysoki wzrost liczby kolizji drogowych w Szczecinie

Niepokojąco wysoki wzrost liczby kolizji drogowych w Szczecinie

W czwartek, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie musieli interweniować aż 24 razy z powodu kolizji drogowych, co jest rekordem ostatnich dni. Niekorzystne warunki pogodowe, zaniedbania w ostrożności na drogach oraz agresywne zachowanie niektórych kierowców, które nasiliło się w trakcie opadów deszczu przeplatanych ze śniegiem, to główne przyczyny tak dużej liczby stłuczek – mówią funkcjonariusze i potwierdzają to sami kierowcy.

Do najpoważniejszego incydentu doszło na Szosie Stargardzkiej, gdzie doszło do wypadku. W rezultacie droga w kierunku Szczecina od strony Stargardu była niedostępna dla użytkowników przez około godzinę.

Nadkomisarz Anna Gembala ze szczecińskiej policji wyjaśniła, że 24 kolizje drogowe w ciągu jednego dnia to znacząco większa liczba niż zwykle. To oznacza wzrost o 10 więcej incydentów na drodze w porównaniu do poprzedniego dnia. Zmiana warunków atmosferycznych spowodowała także zmianę warunków na drogach. Temperatura powietrza spadła do zera, a nawet poniżej, co wpłynęło na pogorszenie warunków jazdy. Nadkomisarz Gembala apeluje do kierowców o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Według kierowców taksówek, którzy czekali na pasażerów przed Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy w Szczecinie, nie ma wątpliwości co do przyczyny tak licznych kolizji. Wskazywali oni na zmienność warunków pogodowych i brak ostrożności ze strony innych uczestników ruchu drogowego.