Netto Arena: Wiosenne Targi Pracy zdominowane przez branżę morską i mundurową

Netto Arena: Wiosenne Targi Pracy zdominowane przez branżę morską i mundurową

W Netto Arenie, podczas tegorocznego wydarzenia jakim były wiosenne Targi Pracy, najbardziej widocznymi uczestnikami były firmy i instytucje reprezentujące branże morską i mundurową. Na halach wystawienniczych mogliśmy zauważyć obecność przedstawicieli takich służb jak Wojsko Polskie, Morski Oddział Straży Granicznej czy szczecińska Straż Miejska. Jak przekonuje Joanna Wojtach, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej w Szczecinie, tego typu imprezy to doskonałe miejsce na pozyskanie nowych pracowników. Pani Wojtach, w trakcie trwania targów, służyła potencjalnym kandydatom do pracy w Straży Miejskiej szczegółowymi wyjaśnieniami dotyczącymi specyfiki tego zawodu.

Potwierdza to fakt, że stoisko straży miejskiej cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi. Joanna Wojtach entuzjastycznie mówi o zaletach pracy w swojej instytucji. Zaznacza jednocześnie, iż stabilność jest jednym z najważniejszych elementów atrakcyjności tego stanowiska. Ponadto, na starcie strażnik miejski otrzymuje wynagrodzenie w wysokości co najmniej 4400 zł brutto, a do tego dochodzą różnego rodzaju dodatki i benefity, takie jak zagwarantowana 13 pensja, „wczasy pod gruszą”, dopłata do kolonii dla dzieci oraz darmowe przejazdy komunikacją miejską.

Pani Wojtach z entuzjazmem mówi także o dodatku stażowym dla osób posiadających już doświadczenie zawodowe. W przypadku kandydatów zainteresowanych branżą morską, szczególnie w aspekcie działalności „offshore”, firma Vestas oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia na stanowiskach produkcyjnych. Jak informuje Agnieszka Zielińska-Kubica, reprezentująca firmę Vestas, początkowa pensja to aż 6 tys. zł brutto, a do tego dochodzą jeszcze liczne benefity.