Na pomoc małej Indze – wielka zbiórka nakrętek w Szczecinie

Na pomoc małej Indze – wielka zbiórka nakrętek w Szczecinie

Mała Inga cierpi, a jej jedyną szansą na przeżycie jest terapia genowa oraz długotrwała rehabilitacja. Jedno i drugie wiąże się z ogromnymi kosztami. Rodziców dziewczynki nie stać na to, by ulżyć swojemu dziecku w cierpieniach. Do akcji wkraczają mieszkańcy Szczecina!

Zbiórka nakrętek – szansa dla Ingi

Plastikowe nakrętki, drobne, z pozoru nic niewarte drobiazgi, które wielu z nas zwyczajnie wyrzuca do śmieci. Tymczasem to właśnie nakrętki mogą pomóc uratować roczną dziewczynkę, której szanse na przeżycie bez specjalistycznej terapii są znikome. Zamiast wyrzucać nakrętki do śmieci każdy mieszkaniec Szczecina może zrobić coś dobrego dla cierpiącego malucha. Rodzice są bezradni, ich dochody nie wystarczą na to, by pokryć koszty leczenia. Jedynym ratunkiem dla dziecka jest dobra wola ludzi. Wspólnymi siłami możemy uratować Ingę! Do rozpoczęcia terapii brakuje jeszcze 1,6 miliona. Kwota ta nie jest zbyt wysoka w porównaniu z kosztem całkowitym kuracji, który wynosi prawie 10 milionów! Na szczęście większość sumy została już zebrana, pozostała ostatnia prosta, by uratować roczne dziecko.

Kiedy rozpocznie się akcja zbierania nakrętek?

Dla małej Ingi ważny jest każdy dzień, dlatego Szczecinianie przystąpili do działania bardzo szybko. Wielka akcja zbierania nakrętek ruszyła w środę 8 września. Już od dziś można wrzucać plastikowe nakrętki do specjalnych pojemników, jakie postawiono w szczecińskich ekoportach. Mieszkańcy miasta mają szansę na łatwe udzielenie pomocy cierpiącemu dziecku. Działalność charytatywna nie musi być czasochłonna i kosztowna, czasami wystarcza pozbycie się z domu niepotrzebnych drobiazgów, takich jak plastikowe nakrętki.

Jak jeszcze można pomóc małej Indze?

Akcja zbierania nakrętek to nie wszystko. W celu ratowania dziewczynki zorganizowano również zbiórkę na popularnej stronie Siępomaga.pl. Nawet symboliczna złotówka może przybliżyć Ingę do ratującej życie terapii.

Nie bądźmy obojętni na cierpienie dziecka! Czynione dobro zazwyczaj wraca z nawiązką, dlatego warto dać coś od siebie drugiej osobie, kiedy tylko mamy taką możliwość. Akcja zbierania nakrętek potrwa do 25 września. Po tym czasie zostaną one przekazane rodzicom dziewczynki. Im więcej nakrętek zostanie uzbieranych, tym większe są szanse na zakończenie zbiórki.

Do akcji zbierania nakrętek zachęcają mieszkańców Szczecina leśnicy, prowadząc akcję „liść dębu 2.0” Za każde zebrane 100 nakrętek leśnicy oferują sadzonkę dębu. Do rozdania jest aż 1500 sadzonek! Piękna akcja leśników jest dodatkową motywacją do zbierania nakrętek. Sadzonki dębu można odebrać po uprzednim wysłaniu e – maila na adres: [email protected].