Morskie Porty Szczecin i Świnoujście: Rekordowe wyniki za pierwsze półrocze

Morskie Porty Szczecin i Świnoujście: Rekordowe wyniki za pierwsze półrocze

Wyniki przeładunkowe za pierwszą połowę obecnego roku, zaprezentowane przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, pokazują znaczący wzrost. Porównując z odpowiednikem czasowym zeszłego roku, przewidujemy ogólną dynamikę wzrostu na poziomie 3,5%. Przypada tu uwagę na wyraźne zwiększenie się eksportu węgla kamiennego, które wzrosło o 60%, oraz transport zbóż, który podskoczył o ponad 45%.

Prawdopodobnie morskie porty Szczecin i Świnoujście będą świadkami kolejnego przełomowego momentu w kwestii przeładunków w tym roku. W historii ostatniego roku udało im się osiągnąć imponujący wynik 37 milionów ton, co było jednoznaczne ze wzrostem o 11% w porównaniu do roku 2021. Choć wzrost o 3,5% w pierwszym półroczu bieżącego roku, w stosunku do tego samego okresu w poprzednim roku, może nie robić tak dużego wrażenia jak wcześniejszy, jest to solidna podstawa do przypuszczeń, że tegoroczny wynik przekroczy te liczby.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (ZMPSiŚ) dodatkowo zauważył, że 10 lipca tego roku miało miejsce historyczne zdarzenie – rekordowy dobry przeładunek wynoszący 200 tysięcy ton.