Serdeczne zaproszenie na piknik sprzątający na golęcińskim wybrzeżu Odry

Serdeczne zaproszenie na piknik sprzątający na golęcińskim wybrzeżu Odry

Pod koniec lipca, dokładnie 29-go dnia tego miesiąca, na brzegu Odry w Golęcinie będzie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Spodziewani są tam posiadacze szpadli i łopat, którzy zachowują przy tym dobry humor. To nie będzie jednak zwykłe spotkanie – planowane jest sprzątanie tej malowniczej okolicy, a wszystko to w połączeniu z piknikiem.

Inicjatywa ta, nosząca nazwę „Golęcino beach clean up party”, ma swój początek zaplanowany na godzinę 11 rano przy ulicy Grobla. Organizatorzy mają nadzieję, że w ciągu trzech godzin uda się nie tylko uporządkować teren, ale również przekształcić go w atrakcyjny zakątek o dużym potencjale rekreacyjnym.

W trakcie całego wydarzenia planowane są różnego rodzaju atrakcje. Oprócz samego sprzątania, będzie można posłuchać muzyki, skosztować kiełbasek z grilla, a jeśli szczęście dopisze, podziwiać statki płynące Odrą. Organizatorzy apelują do uczestników o zabranie ze sobą narzędzi ogrodniczych takich jak grabie, szpadle, sekatory, czy taczki. Jednocześnie zapewniają rękawice ochronne oraz kontener na odpady.