Modernizacja miejsca parkingowego przy ul. Dunikowskiego w Szczecinie zakończona

Modernizacja miejsca parkingowego przy ul. Dunikowskiego w Szczecinie zakończona

Mieszkańcy Szczecina mogą od teraz korzystać z ulepszonego parkingu przy ulicy Dunikowskiego. Na miejscu znalazło się w sumie 31 nowych stanowisk parkingowych.

Inwestycja polegała na rewitalizacji lokalnego układu komunikacyjnego, który dzięki przeprowadzonym pracom stał się nie tylko bardziej funkcjonalny, ale również bezpieczny. Głównym celem projektu była modernizacja drogi wewnętrznej, wraz z miejscami parkingowymi usytuowanymi przy ulicach Milczańskiej i Dunikowskiego.

W ramach prac inwestycyjnych wprowadzono nową organizację ruchu w obszarze parkingu. Konkretnie, dotyczyło to 30-metrowego odcinka ulicy Dunikowskiego, który do tej pory był jednokierunkowy. Teraz ruch na tym fragmencie jest dwukierunkowy (do wysokości budynku przy Milczańskiej nr 10), co pozwala na bezpośredni dojazd do parkingu z ulicy Dunikowskiego bez konieczności omijania całego osiedla jednokierunkową arterią komunikacyjną. Wjazd na parking następuje teraz na wysokości budynku przy ulicy Milczańskiej nr 10, natomiast wyjazd jest zlokalizowany przy Milczańskiej 14.

Mieszkańcy mają do dyspozycji 31 miejsc parkingowych, zarówno prostopadłych, jak i równoległych. Znajdują się tam także dwa miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsca postojowe wyposażone są w nawierzchnię z płyt ażurowych, natomiast droga służąca do obsługi parkingu wykonana została z szarej kostki betonowej. Dodatkowo utworzono także specjalne ciągi piesze.