Modernizacja i rozbudowa remizy OSP Szczecin – Śmierdnica w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego

Modernizacja i rozbudowa remizy OSP Szczecin – Śmierdnica w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego

Kilka dni temu, zaangażowano zasoby i siły w celu rozpoczęcia projektu rozbudowy i modernizacji remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Szczecin – Śmierdnica. Projekt ten obejmuje szereg prac, które mają na celu ulepszenie i rozbudowę istniejących struktur.

Prace obejmują również rozwinięcie remizy poprzez dodanie dodatkowego stanowiska garażowego. Zostało ono zaprojektowane tak, aby wspierać działania ratownicze, a także usprawnić pracę jednostki. Oprócz tego, mamy tu do czynienia z pomieszczeniem technicznym, które zapewni dodatkowe miejsce dla sprzętu strażackiego i innych niezbędnych narzędzi.

Nie tylko remiza zostanie ulepszona, ale również Dom Strażaka przejdzie przez proces modernizacji. Ta zmiana ma na celu poprawę standardu życia strażaków i optymalizację ich warunków pracy. Dodatkowo, przestrzeń wokół budynku zostanie zagospodarowana tak, aby służyła potrzebom lokalnej społeczności.

Całkowity koszt tej inwestycji wynosi 1 milion 591 tysięcy złotych. Jest to projekt, który realizowany jest w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, co pokazuje zaangażowanie mieszkańców w poprawę bezpieczeństwa i warunków życia w ich społeczności.