Letnie spacery i wycieczki tematyczne po Szczecinie – harmonogram na sezon 2024

Letnie spacery i wycieczki tematyczne po Szczecinie – harmonogram na sezon 2024

W okresie od czerwca do września 2024 roku Szczecin zaprasza na bogaty program wycieczek i spacerów, które odbędą się zarówno w języku polskim, niemieckim, jak i angielskim. W sumie planowanych jest 18 różnorodnych wycieczek oraz 10 spacerów przewidzianych dla miłośników angielskiego. Aranżowane przez miasto spacery będą obejmować różne tematy, począwszy od odkrywania zieleni w miejskiej zabudowie, poprzez ścieżki historyczne, a skończywszy na muzycznych wyprawach czy kulinarnej podróży szlakiem szczecińskiego śledzia.

Wycieczki będą organizowane przez cały okres letni, a każda z nich rozpocznie się w sobotę o godzinie 11. Większość z nich będzie startować spod Centrum Informacji Turystycznej znajdującego się przy alei Kwiatowej. Informacje na temat miejsc rozpoczęcia pozostałych wycieczek zostaną umieszczone w ich opisach.

Sezon spacerowy 2024 zostanie otwarty 1 czerwca spacerem pod hasłem „Zielone oblicze Szczecina”, prowadzonym przez Dawida Gajkowskiego. Podczas tej wyprawy uczestnicy będą mieli okazję odkrywać ciekawe obszary przyrodnicze, ukryte wśród współczesnej i historycznej zabudowy miasta. Kolejny spacer, zaplanowany na 8 czerwca, zostanie poprowadzony przez Małgorzatę Dudę i będzie śladami Sydonii von Borcke. Unikalnym elementem tej wycieczki będzie prowadzenie jej przez przewodniczkę w replice XVII-wiecznej sukni szlacheckiej Sydonii. 15 czerwca Magdalena Olejniczak poprowadzi spacer zatytułowany „Szczecin – Berlińskie inspiracje”, podczas którego uczestnicy będą mogli odkryć liczne podobieństwa pomiędzy tymi dwoma miastami.