Mikołajkowy Przejazd Rowerowy przez Szczecin za sprawą Klubu Gryfus

Mikołajkowy Przejazd Rowerowy przez Szczecin za sprawą Klubu Gryfus

Entuzjaści jazdy na dwóch kółkach zaproszeni są przez szczeciński Gryfus Bike Club do udziału w wyjątkowym, mikołajkowym przejeździe rowerowym kreślącym szlakiem przez Szczecin. Organizatorzy z radością przyjmą zarówno mieszkańców stolicy Pomorza Zachodniego, jak i rowerzystów z innych części regionu, chcąc świętować atmosferę świąt oraz promować aktywny tryb życia.

Spotkanie miłośników rowerów planowane jest na 6 grudnia o godzinie 19:00 na szczecińskim Placu Solidarności. Stamtąd, tworząc kolorową, mikołajkową parada, uczestnicy przejadą przez urokliwe ulice miasta.

Klub Gryfus opracował atrakcyjną trasę przejazdu o długości blisko siedmiu kilometrów. Podczas tej świątecznej eskapady rowerowej, uczestnicy będą mieli możliwość podziwiać piszczące świąteczne jarmarki oraz przejechać obok najbardziej rozpoznawalnych punktów Szczecina – w tym Aleję Kwiatową, Plac Adamowicza, Plac Lotników oraz Aleję Wojska Polskiego. Przygoda zakończy się tam, gdzie się zaczęła – na Placu Solidarności.

Bezpieczeństwo podczas przejazdu zapewniać będą wolontariusze Gryfus oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Organizatorzy zachęcają do wprowadzenia świątecznej atmosfery poprzez ubiór w barwne stroje mikołajkowe i ozdabianie rowerów w duchu świąt. Co więcej, Szczeciński Rower Miejski zaprosił uczestników do skorzystania z wyjątkowej niespodzianki – dostępnych od 18.30 na stacji BikeS przy placu Rodła, dziesięciu rowerów Bike_S oświetlonych migoczącymi świątecznymi światełkami.