Mieszkanie w Szczecinie – przegląd cen

Mieszkanie w Szczecinie – przegląd cen

Stolica Pomorza Zachodniego jest jednym z najlepszych miast do osiedlenia się na stałe. Szczecin cieszy się nie tylko dużym powodzeniem wśród turystów i inwestorów, ale też osób poszukujących wymarzonego M wyłącznie dla siebie. Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają w wielu atrakcyjnych częściach miasta – w pobliżu ośrodków kultury i akademickich, węzłów komunikacyjnych oraz terenów zielonych. Sprawdzamy, ile kosztuje mieszkanie w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Analiza rynku nieruchomości w Szczecinie

Poszukując wymarzonego lokum, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na lokalizację, metraż oraz cenę. Wbrew pozorom to nie centrum miasta cieszy się największą popularnością wśród nabywców nowych nieruchomości. Docenionym osiedlem dla kupna i na wynajem mieszkania Szczecin, na którym możemy się poczuć komfortowo i bezpiecznie, jest na przykład Warszewo. Urokliwe tereny zielone, liczne przedszkola, szkoły, place zabaw znajdziemy na prawym brzegu Odry, czyli na os. Bukowe, Słoneczne oraz Majowe.

Warto wspomnieć, że ceny nieruchomości w Szczecinie są zdecydowanie niższe niż w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu. Jednocześnie miasto ma do zaoferowania praktycznie wszystko to, co znajduje się w większych aglomeracjach. Na ostateczny koszt zakupu mieszkania w stolicy Pomorza Zachodniego wpływa nie tylko położenie względem centrum i prestiż dzielnicy, ale też rodzaj budownictwa, standard wykończenia, metraż oraz rozkład pomieszczeń.

Ceny mieszkań w Szczecinie

Oferta nieruchomości na sprzedaż z rynku pierwotnego oraz wtórnego jest na tyle szeroka, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Mieszkania na sprzedaż Szczecin dostępne są w Śródmieściu. Średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości w centrum miasta wynosi 7 082 zł. Obecnie znajdziemy tu najwięcej aktywnych ofert. Nieco droższe mieszkania dostępne są w dzielnicy Prawobrzeże (ok. 7 117 zł/ m kw.). Tutaj mamy zdecydowanie mniej aktywnych ogłoszeń.

Według rankingu z października 2022 roku, najdroższą dzielnicą jest Północ. Osoby zainteresowane nabyciem mieszkania w tej okolicy muszą zapłacić średnio 7 967 złotych za metr kwadratowy. Niewiele mniej kosztują nieruchomości położone w dzielnicy Zachód. W tym przypadku powinniśmy się liczyć z wydatkiem rzędu 7 645 zł/ m kw. Do najdroższych ulic w Szczecinie można obecnie zaliczyć Sołtysia, Rybitwy, Dzikich Plaż, Wrzańską, Norweską, Traszki, Świętego Ducha czy Skandynawską.

Mieszkania na wynajem w Szczecinie znajdą Pńastwo pod linkiem https://gethome.pl/mieszkania/do-wynajecia/szczecin/

Opracowanie GetHome.pl