Mateusz Bereźnicki z klubu Skorpion Szczecin awansuje do ćwierćfinału bokserskiego turnieju na Igrzyskach Europejskich Kraków – Małopolska 2023

Mateusz Bereźnicki z klubu Skorpion Szczecin awansuje do ćwierćfinału bokserskiego turnieju na Igrzyskach Europejskich Kraków – Małopolska 2023

Mateusz Bereźnicki, reprezentujący Skorpiona Szczecin, uzyskał awans do ćwierćfinału turnieju bokserskiego w ramach Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023. W walce 1/8 finału kategorii wagowej do 92 kg, pokonał swojego przeciwnika z Węgier, Levente Hunora, stosunkiem głosów 3:2. Chociaż nasz pięściarz był na przegranej pozycji po dwóch rundach, to dzięki świetnej postawie w trzeciej rundzie, udało mu się wywalczyć niejednogłośne zwycięstwo na punkty.

Jest to już drugie zwycięstwo zawodnika ze Skorpiona Szczecin podczas zawodów w Nowym Targu. W poprzedniej walce Bereźnicki odniósł pewne zwycięstwo nad czeskim pięściarzem Pablo Hrivnakiem, wygrywając wszystkim głosami sędziów (5:0).

W kolejnym etapie – ćwierćfinale – Mateusz Bereźnicki zmierzy się z izraelskim bokserem Yanem Zakiem. Aby zdobyć kwalifikację do igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Paryżu, polski pięściarz musi awansować aż do finału w swojej kategorii wagowej.

W dniu dzisiejszym, kolejną szansę na awans do ćwierćfinału Igrzysk Europejskich będzie miała Elżbieta Wójcik z Klubu Bokserskiego Karlino. Reprezentantka Polski weźmie udział w rywalizacji pięściarek w kategorii wagowej do 75 kg.