Analiza wydatków miasta na promocję w kontekście oszczędności

Analiza wydatków miasta na promocję w kontekście oszczędności

W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy, jak wyglądały wydatki miejskie na promocję w okresie, gdy miasto wprowadza oszczędności. Wśród tych wydatków znalazło się 60 tysięcy złotych przeznaczonych na zorganizowanie stoiska promocyjnego podczas Męskiego Grania. Choć ta kwota nie robi dużego wrażenia w porównaniu z ogólną wielkością budżetu miasta, warto zauważyć, że jest ponad dwukrotnie większa od rocznej wartości kontraktu z hejnalistą, który został rozwiązany w ramach wprowadzenia nawet najmniejszych oszczędności.

W połowie czerwca na terenie EPSD Aeroklub Szczeciński odbyło się wydarzenie Męskie Granie, podczas którego miasto Szczecin zorganizowało strefę Visit Szczecin. W strefie tej można było korzystać między innymi z leżaków oraz popularnej w ostatnim czasie fotobudki 360 stopni.

Z danych zawartych w Biuletynie Informacji Publicznej wynika, że Szczecin wydał wspomniane 60 tysięcy złotych na organizację stoiska w trakcie Męskiego Grania. Kwota ta może nie wydawać się duża, jednak od pewnego czasu mieszkańcy miasta słyszeli, że muszą się liczyć z koniecznością oszczędzania ze względu na trudną sytuację finansową. To właśnie te oszczędności były powodem m.in. rozwiązania umowy z hejnalistą, który otrzymywał nieco poniżej 24 tysięcy złotych rocznie za granie hejnału Szczecina.

Ryszard Słoka, sekretarz miasta, przyznał w odpowiedzi na interpelację, że kwota wynagrodzenia dla hejnalisty nie jest znacząca w kontekście globalnego budżetu miasta. Jednak zaznaczył również, że obecna sytuacja jest wyjątkowa i wymaga wprowadzenia nawet najmniejszych oszczędności.