Nowy lokal McDonald’s w Szczecinie – plany inwestycyjne

Nowy lokal McDonald’s w Szczecinie – plany inwestycyjne

McDonald’s otrzymał zezwolenie na wzniesienie nowej restauracji na działce znajdującej się przy ul. Południowej, w pobliżu Ronda Hakena Park. Przewiduje się, że obiekt gastronomiczny będzie miał kubaturę przekraczającą 2,3 tys. m3.

Zwróciliśmy się do firmy McDonald’s z prośbą o udostępnienie dokładnych informacji dotyczących tej planowanej inwestycji. Obecnie czekamy na odpowiedź na nasze zapytania.

Chcieliśmy dowiedzieć się także, co się stanie z innym lokalem tej popularnej amerykańskiej sieci, który już funkcjonuje w niedalekiej odległości, po przeciwnej stronie ulicy, bliżej ronda Uniwersyteckiego (ul. Południowa 21).

W chwili obecnej w Szczecinie działa łącznie sześć restauracji McDonald’s: w centrach handlowych Kaskada i Galaxy, na ul. Przyjaciół Żołnierza na Niebuszewie, przy ul. Polskich Marynarzy na Gumieńcach, na ul. Andrzeja Struga na Majowym oraz wspomniany lokal przy ul. Południowej na Gumieńcach.

Pierwsza szczecińska restauracja McDonald’s została otwarta w 1995 roku w budynku Odzieżowca przy al. Niepodległości, a druga zlokalizowana była przy al. Wojska Polskiego. Obecnie żadna z nich nie istnieje.

W okolicy Ronda Hakena Park planowane są również inne inwestycje. Wśród nich ma się znaleźć sklep spożywczy Aldi, salon samochodowy Grupy Cichy-Zasada oraz dodatkowe budynki osiedla realizowanego przez firmę Budnex.